Mercedes-Benz

Hledáte velký zážitek? Zkuste Mercedes-Benz Třída C kombi

„Jízda s Mercedesem-Benz Třída C kombi byla velký zážitek a hlavně nová zkušenost,“říká Marek Baloun, který vyhrál v soutěži o půjčení vozu Mercedes-Benz na víkend. Ta probíhala při příležitosti oslav 30 let firmy Milan Král. Jak si svůj víkend s Třídou C  strávil?

Jízda s Mercedesem-Benz Třída C kombi byla velký zážitek a hlavně nová zkušenost. Už předtím jsem sice řídil model EQS, to ale bylo jen pár minut. Překvapení byla spousta. Obrovský infotainment displej, hlasové ovládání, které zvládlo všechno možné od nastavení vyhřívání oken až po vtipy na jiné automobilky, ale hlavně skvělá spotřeba.

Překvapil mě dojezd i přilnavost k vozovce

Když jsem se dozvěděl o tom, že dostanu auto na víkend, naplánoval jsem si dlouhé cesty po republice a počítal, kolikrát budu muset tankovat. A pak jsem koukal, že nádrž o 66 litrech mi ukazuje dojezd 900 kilometrů. A ať jsem auto podrobil (v bezpečných podmínkách mimo provoz) rychlostem blížící se té maximální, cestě České Budějovice – Turnov a zpět nebo jízdám po našem krásném Jihočeském kraji, slibovaný dojezd opravdu dodalo.

Další příjemností bylo samotné řízení. Auto má skvělou přilnavost a i ve vyšších rychlostech v ostrých zatáčkách drželo jak přibité. Biturbový motor s EQ technologií pak zajišťoval dostatečný výkon a člověk se tak několikrát přistihl, že jede 160 km/h a to se před pár vteřinami teprve rozjel z místa. Potvrdil jsem si to právě na cestě do Turnova, kam jsme vyrazili s místním futsalovým klubem. Kluci spolu vedli hlubokou konverzaci a pak byli překvapení, když jsem jim řekl, že jsme chvíli na prázdné dálnici za dobré viditelnosti jeli i 200 km/h. Auto je tak pohodlné a odhlučněné, že zkrátka nic nepoznáte.

Obzvlášť, když posloucháte hudbu. Reproduktory jsou neskutečně hlasité a zatímco ve svém autě je mívám obvykle na 75 %, tady kolikrát stačilo i méně než 25 %. Díky už zmiňovanému displeji a technologii Apple CarPlay pak můžete bezdrátově dobíjet mobil. Drobnosti jako sledování světel při stání na semaforu nebo aktivace osvětlení pod vnějšími zrcátky a boční kamery při projíždění úzkými uličkami Prahy s auty po obou stranách byly příjemným pomocníkem.

Víkend s Mercedesem jsem si zkrátka užil do plna a bylo mi velmi líto, že jsem auto musel v pondělí ráno vracet. Mít ty peníze, hned bych si ho koupil.